Směnka na provedení práce

Dobrý den,
v červenci r. 2008 jsem nastoupil do zaměstnání jako řidič kamionu. Podepisoval jsem spoustu dokumentů i momo jiné jsem prý podepsal směnku na 50.000 Kč, kde mi bývalý zaměstnavatel tvrdil, že pokud u nich nebudu pracovat dva roky, budu muset za tuto směnku zaplatit. Nemám nyní možnost tuto skutečnost ověřit. Nekomunikují. Co bych měl tedy udělat, abych zjistil, jaká je situace.

Odpovědi
standa

Nechci ´prudit´ s výkladem směnečného práva…, takže poradím jen jednoduše:

Zajeďte (zajděte) za zaměstnavatelem a požádejte ho o kopii té údajné směnky.

Pokud vám ji (tu kopii) z různých důvodů nevydá, tak se dál netrapte, problém nemá rozumné řešení… a budete muset čekat až na ten teoretický okamžik, kdy by zaměstnavatel onu údajnou směnku měl důvod uplatnit.

POkud Vám kopii oné směnky vydá, tak pak je to jiná káva… a bude záležet na řadě okolností co dělat dál:

  1. platnost směnky napadnout *) protože budete mít důvod skončit u zaměstnavatele dřív než v 07/2010
  2. směnku nechat být, zaměstnavatele nechat žít 🙂 protože nebude důvod směnku uplatňovat

*) pokud to bude nutné, tak napište znovu a poté budu doporučovat jak ´napadnout´ platnost oné směnky