samicek333

Smějí se psům a kočkám stříhat fousky?

Nebo vousky, ale to je jedno. Smějí? Někde jsem slyšela, že je cítí a že by je to bolelo, ale vždyť by jim ani krev netekla.
Doplňuji:
takže je cítí? mají v nich nějaké nervy nebo jsou jim k něčemu užitečné?

Nejlepší odpověď
anonym

Psům se při stříhání a trimování vousy běžně zkracují. Kočkám asi ne, nebo o tom nevím. Jedná se o vousy jsou tzv. hmatové, kterými zvířata odhadují např. rozměry nějakého otvoru, vzdálenost od pevné překážky a tak. Střihání těchto vousů nijak nebolí a nekrvácí, ale trochu nepříjemné to zvířatům samozřejmě je, protože určitá citlivost v těchto vousech je, jinak by nemohly sloužit k tomu, k čemu slouží.

Další odpovědi
briketka10

určitě ne, občas jim nějaký vypadne, ale zásadně se jim nestříhají !!!

beer

Některým psím plemenům se stříhání (zkracování) vousů doporučuje z hlediska péče o srst a v mnoha případech dokonce musí (ve dlouhých vousem mívají „kudlačky“ i další přichycená semena rostlin atd.)
Kočky mají ale vousy ukončeny hlavně hmatovými receptory a proto by bylo stříhání jejich vousů minimálně zcestné. Takže se nestříhají.

Jahodinx

NE!!!!

anonym

vousky necítí přímo, ale jak jsou vousky silnější než normální chloupek, tak na kůži cítí, když se jim vousek ohne… a stříhat se nemají, stejně tak jako lidé mají v uších rovnováhu, zvířata totéž mají s vouskami, plus je používají, když se chtějí někudy protáhnout… pokud se do škvíry vejde jejich hlava i s vouskama, pak se tam dokážou protáhnout… a navíc, kdo by byl tak blbej, aby jim stříhal vousky :/

skyacrobat

ne!!!!!!nevim jestli jim to boli, ale oni je potrebujou…myslim, ze k balancu nebo tak…teda aspon kocky takze urcite ne!!!

ZangetsuTS

že se jím je nestříhají…
No jo jak jinak češi..
Čech se opičí po druhých a myslí se že je frajer že je jako ostatní..

Proč být jako ostatní.
Klidně jí ostříhej..
A ne nebolí je to..
Bolí tě když si stříháš vlasy??? ne?? tak vidíš…