Lucimia

Smažení palačinek

Na čem smažíte palačinky? Na másle nebo na oleji? Na čem by se správně měly smažit?

Nejlepší odpověď
anonym

na palacinky stale pouzivam roslinny olej zkousela jsem to na masle ale nebylo to ono

Další odpovědi
Miroslavst

Čistě teoreticky skoro na ničem. Jde o to, že nam naleju opravdu jen trošku oleje, první palačinka je na vyhození, ale vypije ten tuk a následně to už je lepší a lepší. Takže na oleji, ale vlastně na ničem. A jinak jsem taky dostal pánvičku s nějakého materiálu (už nevím, seděl jsem tam dvě hodiny, ale už nevím jakou) a na té se nepoužívá vůbec nic.

panenka

Palačinky smažím na oleji.

Jahoda

Já smažím palačinky na teflonové pánvičce s kapkou oleje 🙂

anetadela1

Taky dávám olej, na másle mi to nešlo. A dávám ho trošičku ob jednu palačinku.

Bumbes

Na teflonu, pomalu (nízkou teplotou) na pár kapkách slunečnicového oleje (lehounce potřu pánev mašlovačkou).
Doplňuji:
ajajaj, došly palce…

ReHu

Na oleji. Jen mírně mašlovačkou a mažu podle potřeby, cca po 5 ks.
Teflon nedoporučuji, není moc zdravý.

BEAES

Já mám recept, do kterého se přímo máslo všlehá, pak už se jen leje na pánev, nedává se žádný tuk, jsou bezva, netrhají se a jsou tenké a mají jemnou chuť díky máslu.

martina1

Já na ničem,protože palačinky neumím:-)Ale manžel vymastí teflonovou pánev sádlem a pak už žádný tuk nedává.

aramah

Olivový olej používám na vše.(skoro)

kapka

Na malinkém množství oleje nebo na sádle.

elektrikář

V hotelu kde jsem pracoval kuchař rozpálil pánev nalil naběračku oleje a slil zůstal na ní jen olejový film. Používali také rozprašovač na kytky. Na snídani se jich dělalo přes 100 kusů Přepuštěné máslo se přidávalo do těsta na vůni.

Lucy13

Až doted jsem smažila palačinky na oleji, ale pak jsem četla v kuchařce smažte na másle tak jsem to zkusila a chutná mi to více než na oleji. Jsou chutnějšíí

ibišek

Jakmile mám pánev rozpálenou, vezmu vidličku s napíchnutým kouskem ztuženého tuku a pár tahy pánev potřu, toť vše. Tuku je na pánvi opravu jen malinko Máslo se podle mě rychle připaluje.