Smazání nesmazatelného souboru

Píše mi to: Soubor nelze odstranit, ze zdrojového soubvoru nebo disku nelze číst.
Jak se takového souboru zbavím? Killbox už jsem zkoušel.

Nejlepší odpověď
Bumbes

zkus unlocker, umí také dobře mazat zamčené soubory + nějaké další funkce
Je možné, že ten nesmazatelný soubor je nějaký zbytkový imaginární obraz dat(už jsem zažil i neexistující HDD s podobnými atributy) – někdy takové zmizí jen po zformátování HDD

Zdroj: www.slunecnice­.cz/sw/unlocker/

Další odpovědi
Miroslavst

Záleží na čem ten soubor je. Pokud je na disketě či podobném médiu a tato je zamčená (kolíček), nelze nic provést. stačí odemknout. Další možností je, že soubor má nastaven ten nějaký atribut. Otevři si wincomander a podívej se, jaký atribut je nastaven (jen pro čtení, systémový apod). Odstraň tyto atributy odškrtnutím a pak půjde smazat.
Také je možné, že to je soubor který je vlastně zálohou systému pro obnovení. Zde to nepůjde. I když ano. Nejprve musíš zrušit sledování disku pro obnovu systému a po zrušení smažeš i ten soubor. Pak si opět dej sledovat systém.
A jinak už nevím.