Avatar uživatele
dudu

Smát se nebo hořce plakat?

Po nedávném docela vydatném sněžení jsem vznesl na náš Městský úřad tento dotaz:

  • proč město na svojí parcele strojově neudržuje rozlehlý chodník před bytovým domem Absolonova 17–20. Průměrný věk obyvatel domu se zvyšuje a pro některé je nyní problém dostát původně zavedené praxi, kdy chodník bez reptání ošetřovali svépomocí. Navíc se, tuším tato prosba opírá o platná zákonná usnesení.

Téměř obratem jsem obdržel odpověď, která mne uvedla do rozpaků a zamyšlení zda-li jsou všichni při smyslech a zdravém rozumu:

  • dobrý den, zimní údržba choníků je prováděna podle nařízení č. 8/2010. Chodníky jsou zařazeny do třech pořadí důležitosti s ohledem na frekvenci jeho užívání Je stanoveno, že nejdříve se zajišťuje údržba I.pořadí potom následuje II.pořadí a na konec III.pořadí, do kterého je zařazen i Vámi uváděný chodník. Pro III.pořadí je stanovena řasová lhůta takto:

údržba se provádí po ošetření chodníků v I. a II. pořadí, nejpozději do 6 týdnů
Vedoucí odboru KOM

Probůh, snad to podobně nefunguje i u vás a nebo se snad někde celý proces ještě podařilo zdokonalit!!


Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, ahold, briketka10, gecco před 3321 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

dostal ste, čo ste chcel :DD

podľa zákonného uznesenia do 6 týždňov sneh odpracú.
takže je to v poriadku, starčekovia do ulíc vychádzajú málo.

leda by starčekovia a starenky vychádzali častejšie do ulíc, aby sa zvýšila frekvencia používania chodníka a ten bol zaradený do vyššej kategórie dôležitosti. nutné doložiť časozberným videom.


zajímalo by ma, ako ste dospeli k presvedčeniu, že na úradoch funguje zdravý rozum.
to predsa nemôže očakávať ani najväčší optimista.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Ano jednou se tak stalo u nás v Pardubicích jsou
tomu asi 3 roky byla tady pěkná chumelenice na
krok vidět nebylo máme vyvážet popelnice k
nedaleké hospodě a celý dvůr byl plný sněhu, ale
nikdo ho nepřijel odklidit od rána, přitom já viděla
od úřadu jezdit odklízecí četu na motokárách, ale
náš dvůr jaksi vynechala..
nikoho z nájemníků to nezajímalo, napsala jsem
e-mail, jestli by mohli jezdit odklízet sníh, že ho
nezvládáme uklízet po celém dvoře, když je z něj
led a ejhle druhý den ráno vrčení, hučení pod
oknem sníh krásně shrabanej.
bydlí nás tu 7 +stará paní a cikáni to nikdy dělat nebudou..

Ale to bylo poprvé a naposled !!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lota

Mě to přijde až úsměvné, ale asi proto, že se mě to přímo nedotýká. To bych asi hořce plakala…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

…„nejpozději do 6 týdnů“…
ROFL…
Upřímně – místní vyhlášku neznám, ale chodníky jsou ´tady´ uklízeny – v případě potřeby, i několikrát denně – asi je to „I. pořadí“…
😉
___
Jde o nařízení města – asi bych šel městské úředníky ´vytahat za ušiska´…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek