dudu

Smát se nebo hořce plakat?

Po nedávném docela vydatném sněžení jsem vznesl na náš Městský úřad tento dotaz:

  • proč město na svojí parcele strojově neudržuje rozlehlý chodník před bytovým domem Absolonova 17–20. Průměrný věk obyvatel domu se zvyšuje a pro některé je nyní problém dostát původně zavedené praxi, kdy chodník bez reptání ošetřovali svépomocí. Navíc se, tuším tato prosba opírá o platná zákonná usnesení.

Téměř obratem jsem obdržel odpověď, která mne uvedla do rozpaků a zamyšlení zda-li jsou všichni při smyslech a zdravém rozumu:

  • dobrý den, zimní údržba choníků je prováděna podle nařízení č. 8/2010. Chodníky jsou zařazeny do třech pořadí důležitosti s ohledem na frekvenci jeho užívání Je stanoveno, že nejdříve se zajišťuje údržba I.pořadí potom následuje II.pořadí a na konec III.pořadí, do kterého je zařazen i Vámi uváděný chodník. Pro III.pořadí je stanovena řasová lhůta takto:

údržba se provádí po ošetření chodníků v I. a II. pořadí, nejpozději do 6 týdnů
Vedoucí odboru KOM

Probůh, snad to podobně nefunguje i u vás a nebo se snad někde celý proces ještě podařilo zdokonalit!!

Nejlepší odpověď
arygnoc

dostal ste, čo ste chcel :DD

podľa zákonného uznesenia do 6 týždňov sneh odpracú.
takže je to v poriadku, starčekovia do ulíc vychádzajú málo.

leda by starčekovia a starenky vychádzali častejšie do ulíc, aby sa zvýšila frekvencia používania chodníka a ten bol zaradený do vyššej kategórie dôležitosti. nutné doložiť časozberným videom.

zajímalo by ma, ako ste dospeli k presvedčeniu, že na úradoch funguje zdravý rozum.
to predsa nemôže očakávať ani najväčší optimista.

;-Q

Další odpovědi
briketka10

Ano jednou se tak stalo u nás v Pardubicích jsou
tomu asi 3 roky byla tady pěkná chumelenice na
krok vidět nebylo máme vyvážet popelnice k
nedaleké hospodě a celý dvůr byl plný sněhu, ale
nikdo ho nepřijel odklidit od rána, přitom já viděla
od úřadu jezdit odklízecí četu na motokárách, ale
náš dvůr jaksi vynechala..
nikoho z nájemníků to nezajímalo, napsala jsem
e-mail, jestli by mohli jezdit odklízet sníh, že ho
nezvládáme uklízet po celém dvoře, když je z něj
led a ejhle druhý den ráno vrčení, hučení pod
oknem sníh krásně shrabanej.
bydlí nás tu 7 +stará paní a cikáni to nikdy dělat nebudou..

Ale to bylo poprvé a naposled !!

lota

Mě to přijde až úsměvné, ale asi proto, že se mě to přímo nedotýká. To bych asi hořce plakala…

gecco

…„nejpozději do 6 týdnů“…
ROFL…
Upřímně – místní vyhlášku neznám, ale chodníky jsou ´tady´ uklízeny – v případě potřeby, i několikrát denně – asi je to „I. pořadí“…
😉
___
Jde o nařízení města – asi bych šel městské úředníky ´vytahat za ušiska´…
😉