annas

Slyšeli jste o svědectvích, která tají církev?

Jedním z těchto svědectví je apokryf – Jidášovo evangelium. Byto to opravdu tak, že Jidáš udal Ježíše za pouhých 30 střbrných?
Doplňuji:
Ano. Jidáš zradil Krista ale proti své vlastní vůli, nikoliv dobrovolně, jak je uváděné církví.
Kristus si uvědomil, že musí být pro splnění cíle obětován.

Nejlepší odpověď
anonym

Církev,jako instituci,opravdu nemusím.
A kolik toho tají?
Ty různé průšvihy,spíš průsery,o kterých každý ví – to je jistě jen špička špičky slavného ledovce. Když TO přiznávali,to muselo být skřípění zubů.
Radši končím,mohlo by se vylít s vaničkou i děťátko.

Zdroj: http://druido­va.mysteria.cz/HIS­TORIE/JIDAS.htm

Další odpovědi
vagra

Pohled křesťanské obce na Jidáše byl a stále je veskrze negativní. Jméno Jidáš se už celá staletí používá jako synonymum zrádce, jako ztělesnění té nejhorší a nejodpornější podlosti a věrolomnosti…
V úplně jiném světle ukazuje nenáviděného učedníka autor Jidášova evangelia. Poselství je tlumočené formou rozhovoru. Jidáš není v tomto příběhu zrádcem. Ba právě naopak. Jako jediný plně pochopí podstatu učení svého Mistra a vše, co činí, číní na základě jeho pověření…
Jak bylo u gnostické literatury obvyklé, Jidášovo evangelium nebylo určeno veřejnosti. Jeho obsah byl tajný. Číst ho mohli pouze zasvěcení jednotlivci.
Na každém šprochu,je…
Podrobnosti na zdroji

Zdroj: http://gnosis9­.net/view.php?cis­loclanku=2005060001

9 řemesel

Ale ne, nezradil.I to bylo součástí promyšleného postupu,aby se poté odhalily i ty niterné a dobře tajené vlastnosti lidí = další zkouška,zda se člověk „povedl“ , …Tedy zrada na objednávku, dalo by se s nadsázkou říci.

GM

Souhlas s 9 řemesel – ono to s tím Jidášem bylo dost jinak, než jak nám předkládá církev. A nejen s Jidášem, dost se o tyhle věci zajímám. Je to těžké – církev v posledních letech povoluje a dost utajovaných skutečností, které vyplavaly na povrch ne že by přímo odsouhlasila, ale nepopírá. Kdyby Vatikán přiznal všechny utajované skutečnosti a vydal staré dokumenty, svět by se asi obrátil naruby. Přečtěte si knihy Rex Deus, Strážci pravdy, Ježíšova dynastie, Svatá krev a svatý grál(Baigent, Leigh + Lincoln), najdete zde historicky doložená fakta, která církev navenek popírá. Vatikán říká, že něco jiného je historie a něco jiného víra.

hanulka11

Podle novozákonní sbírky byl Jidáš Iškariotský jedním z dvanácti apoštolů vyvolených Ježíšem Nazaretským. Svého Mistra však zradil a za 30 stříbrných ho vydal nepřátelům. Po té, co byl Ježíš velekněžími prohlášen za kacíře a poslán k Pilátovi Pontskému, aby jej odsoudil k trestu smrti, nevydržel Jidáš výčitky svého svědomí a oběsil se

Zdroj: http://www.pan­na.cz/esoteri­ka.11/jidas-tak-trochu-jina-historie.201.html

led

„Jeden z vás ma zradí. Budeš to ty, Judáš!“ Týmito slovami predsa určil učedníka, ktorý ho má zradiť, dokonca mu to priamo prikázal. Nad dôvodmi sa zamýšľajú cirkevní učenci už od čias vzniku kresťanského učenia.

annas

Led, máte pravdu. Ale koupila jsem si historický časopisy a v něm je Jidášova zrada popsaná tak, jak jsem uvedla.
Stejně jako jiný pohled na Maří Magdalenu – 2×. Stále se události přehodnocují.