VampGirl

Slyšela jsem, že si žirafa prý nikdy nelehá, protože by se už nezvedla. Je to pravda?

O žirafách vím, že ve stoje pijí, spí i rodí, ale stejně si nedokážu představit, že by si žirafa nikdy nelehla. Například koně taky většinu života prostojí, ale když jsou unavení, normálně si lehnou, válejí se a někteří i v noci vleže spí.

Nejlepší odpověď
kropitko

Maximálně si dřepne.

Další odpovědi
hanulka11

hledala jsem a našla jsem toto…jelikož jsem také neviděla žirafu ležet

Žirafa spí zajímavým způsobem. Když si lehá složí pod sebe přední nohy a jednu zadní, druhá zadní trčí bokem a když opravdu tvrdě usne složí krk podél těla dozadu a hlavu opře o zem nebo o zadní nohu. V této poloze spí pouze několik minut. Je schopna dřímat i ve stoje.

Zdroj: http://www.wil­dafrica.cz/cs/zvi­re/zirafa-masajska/