Avatar uživatele
Registrovaný

Slyšela jsem ,že můžu odpracovat v roce jen 3 měsíce a mohu jít znovu na podporu? je to pravda? věk 56 let

Doplňuji:
Jsem na soc.podpoře a je mi 56let.Slyšela jsem,že můžu na plný úvazek odpracovat jen 3měsíce a znovu mám nárok na podporu. Po jaké době pracovní činosti mohu jít na podporu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud jste vyčerpala celou podpůrčí dobu,
vznikne Vám nárok na další podporu v nezaměstnanosti
po odpracování minimálně dalších šesti měsíců.

POZOR:
Do zmíněných 6 měsíců se nepočítají nekolidující
zaměstnání ani další krátkodobá zaměstnání.

Tři měsíce platí pro uchazeče, kteří nevyčerpali celou
podpůrčí dobu (zákon o zaměstnanosti, § 48).

Vás by se týkal § 49 zákona o zaměstnanosti:
http://www.zakonyprolidi.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Vše Vám odpoví na ÚP :
http://www.mpsv.cz/…


Avatar uživatele
Stříbrný

Nárok na podporu v nezaměstnanosti 2014

Nárok má občan s bydlištěm na území ČR, který v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Potřebnou dobu pojištění je možné získat i prostřednictvím takzvaných náhradních dob, což je třeba doba pobírání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, péče o dítě do čtyř let, doba výkonu veřejné služby či dlouhodobé dobrovolnické služby.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.