Illines

Slysela jsem,ze existuje kocici trava?

V prirode si ji kocky umi najit,ale prodava se pry i susena a podava se kocinam?Vite nekdo jak se trava jmenuje a zda je kockam prospesna?Moje kocka,sem tam okusuje domaci kytky a tak usuzuji ze,ji chybi nejaka ta zelen,ale nevim jaka?Poradite mi?Dik

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jmenuje se šanta
Doplňuji:
můžeš ji koupit i náhražku
http://www.zo­ohit.cz/shop/koc­ky/doplnkove_spe­cialni_krmivo/tra­va

Další odpovědi
beer

Rostlin druhu šanta je více, kočky mají rády ale jen jednu, šantu kočičí. Mimo této šanty kočičí (Nepeta cataria)
http://www.mo­drykocour.cz/stran­ka.php?id=396
můžeš celý rok, mimo zimy, používat obyčejnou trávu. Nejlépe listy pýru, srhy a podobných ostrých travin natrhat a dát zvířeti do vhodné nádobky s vodou (aby hned neuschla). Měkká, hebká tráva kočky tolik neláká. Dalších iks možností najdeš v prodejnách s kočičím žrádlem ))
Chovatel

Lenča59

jmenuje se šanta, jak říká hanulka11 =D .. kdyby kočka (nebo pes) snědla trávu a pak ju vyblila, nelekni se tím si čistí žaludek ;))

Lleni

Moje babička má dvě kočky: ona jim jí naseje,a o oni si ji pak okusují ;)))ale jak sem tam byla , tak sem jim trhala kytice z trávy, a oni si ji snědly- a to byla normalni z venku . Sušenou bych rači nedávala- je pak z toho bordel- taky sme měli..;)))
Doplňuji:
Když se zeptaš v jakymkoli zverimexu .. Oni ti poradí;))