Slyšela jsem, ze Dmitrij Ivanovič Medělejev byl vyhoštěn z některých států. nevíte proč a za co?

Nejlepší odpověď
annas

Nikde jsem zmínku nenašla. Jen to, že pro rozpory s vládou musel Mendělejev opustit v roce 1890 univerzitu, nikdy se nestal členem Akademie. 17. srpna 1890 opustil univerzitu v Petrohradě. Jako uznání dostal ocenění Compleyho medaili od Královské společnosti v Londýně. Všichni chemici ho uznávali, jeho dílo ovlivnilo vývoj všech odvětví akademické anorganické chemie a na důkaz své úcty mu společně věnovali pohár z hliníku (tehdy nejvzácnějšího ko­vu.

Zdroj: http://www.i15­.cz/dmitrij-ivanovic-mendelejev/