Slysela jsem o hoube

s nazvem zampion cisarsky.Znate ji?Otec o ni take mluvil a nasel jen jedinkrat.Nemam potuchu kde roste.

Nejlepší odpověď
annas

Pečárka vzácná roste někdy sporadicky, jinde hojně v jehličnatých i listnatých lesích, zejména na okraji smrčin. Vyskytuje se od června do října, nejhojněji v srpnu.

Je jedlá a velmi chutná stejně jako ostatní pečárky a je všestranně použitelná v kuchyni. Její mohutné plodnice jsou vydatné. Vzhledem k menšímu výskytu není mezi houbaři běžně známa a dosud se málo sbírá. Je to krásná, velká houba a její botanické jméno tomu odpovídá. Lidové názvy téměř nemá. Říká se jí také pečárka císařská (žampion císařský).

http://atlashub­.wz.cz/atlashub_sou­bory/houbyweb­s/pecarka_v.htm