Slyšel jsem že se dá studovat VŠ bez maturity

Je to pravda a případně která škola to umožňuje?
(slyšel jsem něco o herecké)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

No, když nemáš maturitu, nemůžeš ani na VŠ - to je blbost. Bez matury nemůžeš studovat ani denní ani dalkáč...
No jo Hanulko, ale to neplatí - je to pouze pro ty, kteří budou dělat maturu v září, pokud jí neudělají mají smůlu, takže matura potřeba fakt je.

Další odpovědi:

Zlatý

V pořadu 13.komnata se někteří herci svěřili,že za komunistů vystudovali vysokou hereckou školu bez maturity.Dostali se k herectví náhodou,šlo jim to dobře a spokojený režisér je dostal na vysokou i bez maturity.
Dnes to načerno nejde,ale letos,kdy byly maturity poprvé státní,je to možné,ale né s důvodu,že na střední školu vůbec nepůjdete a půjdete rovnou na vysokou jak jsem psala výše,ale s jednoho prostého důvodu:
Státní maturity byly letos poprvé velmi náročné a očekávalo se mnohem vyšší procento maturantů,kteří ji neudělají,než tomu bylo dosud.Proto některé fakulty,aby nepřišly o své potenciální studenti a zároven jim tím dali šanci,je vemou i bez maturity,kterou neudělali na jaře,ale samozřejmě ji musí složit na koncem srpna. A teprve v září se student prokáže matur.vysvědčením a v září nastupuje na vysokou,jako ti maturanti,co ji složili v červnu:-)
Takže střední školu samozřejmě neobejdete,ale má dnes student šanci se přihlásit na vysokou ještě v době,kdy maturitu neudělal,ale složí reparát v září:-)
Což je aspon jedna dobrá věc,na celé té státní tramtárii.
Doplňuji:
led-o tom,že někteří herci absolvovali roční přípravu na vysokou a bylo jim to uznáno jako maturita jsem neslyšela,ale věřím,že to tak bylo...:-)

Zlatý

zde jsem něco našla
pročti si to
http://www.denik.cz/…

Zlatý

Zlá formulácia titulku. Bežný novinársky zavádzajúci systém (ľudia verte).
správnu odpoveď sa dozviete až po prečítaní článku:
Nemusíte mať spravenú maturitnú skúšku počas prijímacích skúšok na VŠ. Doklad o vykonaní maturity môžte doložiť dodatočne pri zápise do 1.semestra.
PS.
Andělé,
nevidela som tento diel 13.komnaty, ale zjavne šlo o starých hercov, z generácie tzv robotnícko-roľníckych hercov.
V povojnovom období sa medzi ľuďmi robil nábor aj na herecké pozície. Brali sa aj ľudia bez kvalifikácie, pokiaľ vedeli hrať.
Neskôr v 50 rokoch, keď už bola nová herecká generácia s VŠ, aby títo dobrí (až špičkoví) herci mohli naďalej hrať, si dokončili na výnimku vzdelanie (ako hovoríte, aj bez maturity). Absolvovali ročnú prípravku na VŠ, ktorá aj s papierom o záverečnej skúške bola rovnocenná maturite. Takže vlastne ju mali, aj keď oni sami ju za maturitu nepovažovali.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.