doktormax

Slyšel jsem, že je možné místo chemie dát do bazénu příslušné množství jodové soli. Máte s tím zkušenosti ? Děkuji M.B.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jaké jodové soli ? Jodit, jodistan a čeho ?Jód je také chemie ! To už tam nalijte rovnou jodovou tinktůru, ale pochybuji že to vyjde levněji něž chlorové přípravky. Navíc je na jód hodně lidí alergických !!! Snad ten jodistan draselný – ten se používá jako oxydační činidlo a určitě hubí řasy a bakterie. Silné oxydyční činidlo podporuje hoření až výbuch.

http://www.lach-ner.com/files/7790-21-8_Jodistan_dra­selny_CZ.pdf

Další odpovědi
Tom20

To sem slyšel taky.Sice s tím nemám zkušenosti,ale jodová sůl není dost antibakteriální jako chemie,takže si nemyslím,že by to mělo stejný účinek.
Doplňuji:
Jako přírodní čistidlo je nejlepší asi rašelina,ale to by asi pěkně nevypadalo a v tej vodě by asi nebylo dobrý koupání :D