Pokročilý

Znáte slušná upozornění, která se používají mezi řidiči?

Šoférská domluva, je mezi řidiči jakási gestikulace na př. zapomenutý blinkr, máš závadu, nesvítí ti světla, pozor na výmol ap., nebo jenom vystrčený prostředník a podobné posunky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Univerzální varování je bliknutí dálkovými...
Upozornění na nerozsvícení je několikeré sevření a otevření ruky dlaní k dotyčné/mu (ale už se mi stalo, že jsem tak upozornil dvě holky na dálnici a po chvíli evidentního nepochopení na mne holky taky ´zamávaly´).
Ukázání vztyčeného prostředníčku (nebo palce a malíčku) je odkázáním dotyčného někam k mé zadní části - a - pozor, v mnoha státech zato hrozí pokuta!
;-)

Další odpovědi:

používám vystrčením ruky z okénka s gestikulací zpomal (překážka na vozovce atd). světelnou signalizací nerozsvícená světla.

Pokročilý

Upozornění, že blikáš směrovkou pořád - sevřít pěst a poklepat na sebe palcem s ukazováčkem.

Zlatý

Jak píše gecco.
Jen dodám, např. v Německu se probliknutí někde považuje za nátlak.
A také se mi stalo, vědoma si povinnosti denního svícení, když jsem šla pěšky, upozorňuju řidiče, jak píše gecco, a pak a mě řidič zamával. Auto deutsche :-)

Zlatý

Já občas zablikám dalkovými světly, žádnou ruční gestikulaci nepoužívám.

Stříbrný

navrhoval bych popsat dveře auta číslem mobilu a mohou si zavolat co koho trápí rovněž číslo dát na střechu vozu kvůli řízení provozu ze vzduchu

Stříbrný

Ano, znám posunky, ale ne na výmol na silnici. Určitě časem postřehnete, jak se ukazuje že namáte rozsvíceno, (jak to děláte dozadu)? blikáte, zpomal, jeď, stůj. ...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.