El dejvo

Sluníčko skodi?

Chtel bych se zeptat jestli nejak skodi SLUNCE..

Nejlepší odpověď
Drap

Ba naopak, bez sluníčka by nebyl život. Slunce je jako lék, který všichni potřebujeme, ale stejně jako u všech jiných léků , nadměrné množství škodí.

Další odpovědi
Hakunamatata

Víc pomáhá než škodí.

anonym

Jistě. Proč myslíš, že se používají brýle s UV filtry, krémy na opalování s UV faktory a doporučuje se během největšího horka na slunce nechodit?
Také se neustále poukazuje na souvislost mezi slunečním zářením a vznikem rakoviny kůže.

marci1

Slunce k životu nutně potřebujeme. Zjistilo se, že trpíme velkým nedostatkem vitamínu D, který lze získat právě sluněním. Samozřejmě je nutné nevystavovat tělo slunci v době cca 11–14 hodin a slunit se jen opatrně. Ohledně opalovacích krémů se v současnosti stále více hovoří o tom, že by mohly způsobovat rakovinu kůže. Možná se stane, že budeme jednou nosit burky. Pár nebezpečných přípravků na opalování ( i pro děti ) z dTestu :

Zdroj: http://www.dtes­t.cz/nebezpec­ne-vyrobky?page=28&sec­tion=9&do=page

cochee

marci1: Velkým nedostatkem vitamínu D rozhodně netrpíme, páč bychom měli všichni křivici. Vitamíny skupiny D přijímáme i stravou, ale ze Slunce je to efektivnější. K plnému zásobení organismu vitamíny D stačí expozice našeho obličeje a paží (nebo jiných částí těla s porovnatelnou plochou) sluncem (a to i nepřímým světlem) 3× týdně po 15 minutách, bráno jako průměr, světlým lidem stačí méně (absorbují sluneční záření efektivněji), tmavším lidem více. Slunění je tudíž zbytečné a jde pouze o módní záležitost.