kotě07

slunce a země?

Jak dlouhou dobu přibližně trvá, než světlo ze Slunce dorazí k zemskému povrchu?

Nejlepší odpověď
annas

Podělí se dotyčná s vámi o výhru ze soutěže?

http://www.eu­rorebus.cz/doc­s/cms/dokumen­ty/soutezni%20zpra­vodaj/sz_1_pro­_web.pdf

byli jsme požádání, abychom na soutěžní otázky neodpovídali.

Další odpovědi
MacChill

Něco přes 8 minut, odvozeno od vzdáolenosti země od slunce ve světelných minutách.

dudu

Cesta fotonu ze Slunce k zemi trvá cca 8 minut, ovšem od nitra na povrch Slunce se foton údajně dere 2 miliony let.

slad08

Přesně je to 8min 20s a 49setin sekundy.

lexx

Ano, něco málo přes 8 světelných minut, k Neptunu již 4 hodiny…