jaza

Slučují se exekuce?

Přítel má u několika společností půjčky. Dostal se do velice tíživé finanční situace a nesplácí. Pišly mu již návrhy na žaloby i 2 Nálezy rozhodčích komisí. Čekají ho exekuce, asi jedna po druhé. Lze tyto exekuce slučovat a jak by měl postupovat? Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Každá exekuční kancelář si hlídá svoje dlužníky. Sloučit se dají pouze ty exekuce, které jsou vedeny u stejné kanceláře.
Postupovat by měl přítel tak, že by se měl snažit se všemi věřiteli (dnes již se všemi exekučními kancelářemi) domluvit a dluhy co nejrychleji uhradit.

Další odpovědi
anonym

O novinkách ohledně exekucí (i možnosti jejich sloučení), které platí od letošního ledna se dozvíte (a mnoho dalšího) zde: www.podnikatel­.cz/clanky/cte­te-co-se-meni-v-exekucich-od-roku-2013/