Staraľová

Lze opravit sluchatka canyon?

Poradí mi někdo koupila jsem si sluchatka značky canyon levá starana mi nehraje sou už několik let po zaruce daji se ještě opravyt ?? A není za potreby viměnít cele to sluchadko ?? Jsou sluchatka co jsou jak jedna součastka zalita silikonem nebo něčím podobnym a da se jen oviměnit celí . Poradí mi někdo jestli to pude opravi

Odpovědi
cochee

Já si myslím, že šikovný kutil by dokázal i takto zalité sluchátko nějak rozdloubat, aby se dostal ke spoji s kablíkem, problém by mohl nastat až pak se zpětnou montáží. V opravně se dá zeptat taky, ale myslím si, že většina opraven to odmítne anebo sdělí cenu opravy, která asi bude velmi neúměrná pořizovací ceně nových sluchátek. Jenže většina takto nehrajících sluchátek má kablík přerušen jinde, nežli přímo ve sluchátku a to pak záleží na štěstí, jestli se opravujícímu podaří přerušené místo „vyhmatat.“ Pokud se najde přerušení blízko konektoru, řeší se to obvykle nákupem nového konektoru, ušmiknutím kablíku u přerušení a naletováním koupeného konektoru (starý se nedá použít), za cenu ztráty několika cm délky kablíku. Je-li přerušení někde uprostřed, taky se to šmikne a vodiče se opět spojí letováním, spoj se ošetří použitím teplosmrštivých bužírek (to jsou bužírky, které se ohřátím zúží a tím obalí to letované místo, takže se dále na tom kablíku neposouvají).

McArthur

Opravit se dá všechno, ale u sluchátek (Canyon patří mezi levnější značky) bych doporučil nepřemýšlet a jít si koupit nová. Pokud nebudete dělat opravu svépomocí, vyjde to levněji.