matt

Sluchátka.

Proč se vyrábějí sluchátka, která jsou různě dlouhá na levo a na pravo? Nechápu význam, když jsou stejně dlouhá tak se váha mikrofonu roznese na obě, ale takhle to táhne jen jedno.
Děkuju
Doplňuji:
Terry: Váha je sice malá, ale je to poznat, že to stahuje jenom jedno sluchátko :) A děkuju, to bude ten důvod :)

Nejlepší odpověď
bolak

Já mám zkušenost s oběma typy sluchátek, a rozdíl jsem pociťoval v tom, že ten první typ sluchátek – stejně dlouhý na obou stranách – se mi při chůzi vytahoval směrem dolu (svojí vahou) a špunty mi to vytahovalo z uší.

Stejně tak když jsem si chtěl sluchátka někam odložit, tak jsem si je musel buď někam připnout, omotat kolem krku nebo dát do kapsy, jinak by spadly na zem.

U toho druhého typu se jedno sluchátko obtočí vzadu za krkem, takže v případě že si sluchátka vyndáš z uší ti pak normálně plandají vpředu na hrudníku a nespadnou.

Další odpovědi
terry

Myslím, že to je proto, aby kabílek byl na straně a méně překážel. Někdo má rozvojení kabílku sluchátek vzadu za krkem a kabílek pak vede zcela na straně a téměř nepřekáží, než když je vpředu a uprostřed.
Váha je tak nízká že to je asi jedno, že není stejná. U pidisluchátek do ucha 🙂.

anonym

nebo´t mikrofon musíte mít položený výše než je tomu u stejně dlouhých sluchátek.

Michal Kole

asi kvůli rádiu, protože sluchátka slouží jako anténa