Vesmir27

Složitá otázka pro astrology.

Einstein přece řekl že nic hmotného nemůže překročit rychlost světla tudíž světlo nemůže být hmotné ale teorie černých děr počítá s tím že světlo hmotné je!
Jak to?!!

Odpovědi
Bedy

Měl jste na mysli Složitá otáska pro astronomy.
Jak to? Prostě se sekl, v té době asi nepočítal s černými dírami.
Doplňuji:
*otázka… kurnik, to je překlep :D

anonym

svetlo samo o sebe je žiarenie (tj. vyžarovanie energie zo zdroja).
To práve podľa einsteinovho e=mc2 sa môže sa istých podmienok zasa zmeniť na hmotu (napr. pri zrážke fotónu s jadrom).

Toto keby astrológovia vedeli, dávno by spáchali harakiri.
Astronómovia majú väčšie šťastie, tí sa to dozvedeli práve od einsteina.

Vy si pletiete príťažlivú silu (ktorá pôsobí na hmotné body) so zakrivením priestoru (v ktorom sa šíri svetlo, žiarenie), a o tom einstein vo svojich prácach hovorí, na podobných predpokladoch stojí i vami zmieňovaná teória. Nesmiete vytrhávať myšlienky z kontextu, ale vnímať ich vcelku (so súvislosťami).