Složil jsem text na známou melodii. Jak je to s autorskými právy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zaprve: ma dana melodie autorska prava? (Ne vsechny pisnicky maji autorska prava.)

Zadruhe: dokud to nebudete publikovat za penize, nikdo vam za to nic nerekne. Je to neleaglni? Ano, striktne pojato ano, ale jak rikam - nikdo vam za to nic nerekne, ani kdyz to date na youtube, apod. Jen doporucuju uvadet zdroj hudby a nevydavavat za vlastni (i kdyz to bude "vsem" jasne, o jakou hudbu jde).

Další odpovědi:

Pokročilý

No, zase na druhou stranu - víte, kolik je na světě parodií? A ty se taky dělají na stejnou hudbu... takže i když by to porušovalo autorská práva, asi to nijak zvlášť nikomu nevadí :).

Zlatý

No pokud jde o nějakou slavnou,známou, drahou kapelu tak je žaloba pravděpodobnější.

Malé kapely jsou rádi, že se Vám hudba líbí a maximálně Vás napomenou. Oni nemají peníze na zbyt a soudy trvají dlouho, jsou potřeba soudní znalci a to kapelu stojí peníze, které můžou vrazit do koncertů, když prodej CD klesá a přes net se v ČR hudba neprodává a jinak než koncerty si kapela nevydělá. Malé kapely v rádiích moc nehrají.

Velké kapely holt mají vlastní právníky a ti mají čas se zabývat soudy.

Já mluvím o kapelách, ale spíš myslím produkční společnosti, těm jde hlavně o peníze. Členové kapely májí z koncertu pár procent, a nejvíce shrábne produkční společnost.

Ani ne o tu hudbu, ale spíš o to, aby se zviditelnili, marketing a tím ukázali jak je jejich hudba kvalitní, že ji musí tak tvrdě chránit.

Možná to je trochu nesmyslné co jsem napsal, ale lépe to popsat neumím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 427
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.