jjsemtujak

slovo super?

Kdy vzniklo slovo super?Popřipadě jak vzniklo slovo super,z čeho, kde vzniklo,kdy se začalo říkat,kdy vyšlo do módy???Díky

Nejlepší odpověď
annas

Mistr Jan Hus píše o biblickém původu slov Super omnia vincit veritas („Pravda vítězí nade vším“, nebo chcete-li „Pravda vše přemáhá“), která se stala "neodvolatelným a nezpochybnitelným krédem Husova života.
Slovo super pochází z latiny a znamená nad, jak uvedl Bubca.
Super je vlastně internacionální předpona, takže v posledních letech se spojuje i s anglickým původem.
Informace převzaty ze stránky husitství.cz a
z bakalářské práce.

Další odpovědi
anonym

Původ – z latiny =nad,výše.

HOMER

Super je přejaté slovo z Anglického jazyka.