Retko

Slovo paráda ve vete: ??

„Po odskoku musi vzdy nasledovat parada“

Je to z fantasy literatury. Vite co to znamena??

Diky
Doplňuji:
No doplnil bych to tedy tim, ze si myslim ze je to nejaky bojovy krok.

Nasel jsem jeste nekolik vyskytu – napriklad – „Utok, odskok! Parada, pulpirueta! Parada, cela pirueta“ .

Takle ji trener rika co ma delat. Nekdo uz mozna poznal ze jde o Zaklinače.

Odpovědi
Nuk nuk

Potřebovala bych asi znát větší souvislost. Tj. nejen větu a informaci, že jde o sci-fi, ale třeba celý odstavec, nabo alespoň několik vět, které jsou před touto, popř. i za ní.

Nicméně soudím, že „paráda“ je v tomto případě nějaká „oslava“ snad toho odskoku. (?)

ondarcz

Jasně, souhlasím s Nuk nuk, určitě chceme širší souvislost. Teď bych to typnul na špatný překlad. Parade – může být, spíš než paráda, promenáda.