Marsyas

Slovo nadřazené elektrické energii, plynu a vodě

Píšu seminárku o spotřebách těchto (…) v našem domě a nevím, jak je mám všechny dohromady pojmenovat. Nesedí mi energie ani suroviny…
Doplňuji:
Seminárka je na ochranu životního prostředí o spotřebách těhle tentononců v našem domě. A vzhledem k tomu, že voda pro náš dům nepředstavuje žádnou energii (nejsme vodní elektrárna ani mlýn), nechci slovo energie použít. Můžu si však do sprchy dát vodní mlýnek na pískoviště a tvrdit, že to energie je.

Nejlepší odpověď
mosoj

Dohromady to nepatří. Bude třeba vodu oddělit od energií plynu a elektřiny.
V průmyslu se to také dělí na energie, suroviny a vodu !!! Voda jako taková se dá ještě dále dělit na pitnou , užitkovou, teplou užitkovou, chladicí, odpadní atd.
Doplňuji:
Jiínak to lze zahrnout všechno do pojmu infrastruktury …

Další odpovědi
www

Použil bych na úvod celé stati slovo spotřeba. Pak bych to teprve specifikoval na jednotlivé „komponenty“.

terry

Ekonom by možná řekl, že to jsou komodity. Ale to se ti asi taky nehodí. Nevím, v jakém duchu seminárku píšeš.
Ale v podstatě ze všeho lze v nějaké podobě energii dostat.

Damiana

Co třeba zdroje?

ReHu

Voda, plyn – surovina
Plyn i el.e. – energie

honza19hk

míchat to se sebou nejde,ale ve stavebnictví se tomu říká „inženýrské sítě“ spolu s kanalizací.

ReHu

Damiana – zdroje čeho? Energie? Zdroje přece jsou něco, odkud se to něco čerpá.

Damiana

No jasně, že energie. Nebo tepla, světla…