Retko

Slovo moment z fyzikalniho hlediska.

„Neco mu pridava klouzavy moment“

Co to znamena??

Diky

Nejlepší odpověď
kenyrts

momentu ve fyzice je více:
Moment setrvačnosti je fyzikální veličina, která vyjadřuje míru setrvačnosti tělesa při otáčivém pohybu. Její velikost závisí na rozložení hmoty v tělese vzhledem k ose otáčení. Body (části) tělesa s větší hmotností a umístěné dál od osy mají větší moment setrvačnosti.
Kroutící moment, točivý moment nebo také kroutivý moment vyjadřuje působení síly na bod vzdálený od osy otáčení (hřídele).

Obvykle se udává v jednotkách Nm (newtonmetr), kroutící moment 1 Nm znamená, že hřídel působí na bod vzdálený jeden metr od osy silou 1 newton. Přesnějším vyjádřením je (N.m.rad-1), čímž se jednotka rozměrově odliší od jednotky Joule.