Retko

Slovo meotar

V teto souvislost – „Prehazovali folii na meotaru“

Dekuji

Nejlepší odpověď
LuciJe

Meotar je zpětný projektor firmy Meopta. Vzhledem k tomu, že to dříve byla prakticky jediná dostupná značka na českém trhu (vlastní je například snad všechny české školy), vžilo se toto označení pro zpětné projektory obecně.

Další odpovědi
inspektorcz

Jedná se o promítací zařízení, kdy pomocí průsvitu folie světlem se tato folie promítá na bílou stěnu.
Používá se například ve škole.

standa

Pro lepší představu o jakou ´zkamenělinu´se vlastně jedná, se mrkněte na níže uvedený odkaz
🙂

Zdroj: http://www.kup­tonawebu.cz/kat/pro­jektory-zpetne/