Achilles

Slovo diskrétně znamená důvěrně (tajně)-jako abychom o tom nikomu neříkal?

Nejlepší odpověď
annas

Váše chápání významu není zcela přesné. Okopírovvala jsem vám všechny významy ze SSJC:

Diskrétně jedná diskrétní člověk = 1. je. šetrný, ohleduplný, taktní, zdrženlivý (op. indiskrétní): d. chování; d. mlčení; d. prostředí, vůně nenápadné; d. věc choulostivá

2. zachovává svěřené informace n. vědomosti o něčem v tajnosti; mlčenlivý: d. člověk; být d.

Další význam se týká oblastí matematiky.:
3. mat. d. veličina kt. může nabývat jenom určitých (např. celočíselných) hodnot, nespojitá;

Další odpovědi
anonym

Vyhledávač našel přesně toto:

diskrétní
→ 1. nespojitý
→ 2. mlčenlivý, zachovávající svěřené informace v tajnosti
→ ohleduplný, taktní

Jasně, že o důvěrně svěřených informacích se nic nebude veřejně komentovat, vykládat, ani „troubit“ do světa.