whytsno

Slovní úlohy řešené pomocí rovnic? 8.tř.

Úloha 1) První prodejce prodává čokoladu Kamil po 17,50 kč. U druhého prodejce se platí za prvních pět zakoupených čokolad Kamil po 19,90 Kč,každá další čokoláda stojí už jen 14,90 Kč.
Pro jaký počet čokolád by se ti vyplatilo zajít ke druhému prodejci.

Úloha 2) Dvořák jezdí 120km/h ,Novák :95km/h.Dohli se ,že Novák vyjde o půl h dříve. dráha s = 168km. zápis… prosím pomoc,dekuju.
Doplňuji:
Kdyby neco tak mi staci jenom zápis. Dekuju moc.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pro 10 čokolád. Pak jedna vyjde na 17,40 Kč

Druhé zadání si ujasni.

Další odpovědi
IK

19,905+14,90×­=17,50(5+x)
výsledek x=4,6 zaokrouhlíš na celé čokolády tedy 5 přičteš těch 5 drahých a dostaneš 10 které se vyplatí

S tím druhým příkladem si nevím moc rady, hlavně ti tam chybí otázka, takže co vlastně počítáš. Ale napsala bych to asi takhle nic lepšího mne nenapadá.
Dvořák 120 km…60 min
168 km…? min
Novák 95 km…60 min
168–47,5 km..? min
Vypočítáš kdo bude v cíli dřív, tedy že náskok byl příliš velký.

whytsno

Prosím jenom zapis nebo rovnice nepotřebuji vysledek/ky ani odpoved/i ^^