gabuska11

Slovní úlohy na desetinná čísla

Mám slovní úlohy a nevím jestli je mám dobře tak Vám je napíšu: Z 1000 l mléka se vyrobí asi 36 kg másla.Kolik kg másla se vyrobí ze 100 l mléka? A ta druhá zní: Za výrobu 100 umělých květin dostává dělnice 67 Kč. Kolik Kč dostává za výrobu 10 kusů? Kolik Kč dostává za výrobu 1000 kusů? Poradítemi prosím????

Nejlepší odpověď
quentos

v obou případech jde o jednoduchou trojčlenku.

Pokud nevíte, zda ji máte dobře, tak proč se nepodělíte o svůj výsledek?

Další odpovědi
bolak

Když z 1000 litrů mléka se vyrobí 36kg másla, tak 100 litrů je 10× míň než 1000 litrů, tudíž se z nich musí vyrobit i 10× méně másla. U druhý úlohy je to obdobný.