SUPERSPRINT

Slovní úlohy

V občerstvení mají k dispozici dvě rychlovarné konvice, jednu velkou a jednu malou. Velká konvice uvaří 1,5 litru vody za 5 minut. Malá konvice uvaří 0,75 litru vody za 3 minuty. Za jaký nejkratší čas mohou v občerstvení uvařit 16,5 litru vody? Prosím napište mi celý postup. Děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Umím to jenom úvahou.

Velká konvice 6× – uvaří 9 l – za 30 min
do času 30 minut se vejde malá konvice
10 x – uvaří 7,5 l ( vaří obě najednou)

Celkem se tedy uvaří 9 + 7,5 = 16,5 l vody
za 30 min.

Ale že jsi mi dal-a. Já jsem si opsal u té druhé konvice jenom 0,7 l. A to jsem to mohl lámat jak chtěl, jaksi to nevycházelo.

Jinak přeji samé !!