Sanis

Slovní úloha z matematiky…

V cukrárně prodávají 2dl pomerančového džusu po 12Kč a 2dl jablečného džusu po 8Kč.Kromě toho na požádání připraví i míchaný pomerančovo-jablečný džus, ve kterém jsou pomerančová i jablečná složka zastoupeny v takovém poměru, aby ceny bou složek byly stejné.Kolik stojí 2dl takového džusu?(za přípravu míchaného nápoje si nic neúčtují).

Nejlepší odpověď
HOMER

Jestliže obě složky mají být v poměru aby byla jejich cena stejná,bude 0.8dl.pomeran­če(4.80kč)a 1.2jablka(4.80kč)=9kč60­hl zaokrouhleně 10kč za 2dl…

Další odpovědi
Bironc

Odpověď je 0,75dl pomerančového džusu a 1,25dl jablečného džusu