Shainy

Slovní úloha…jednoduché…

Paní Šikulová se v noci probudila .Vzbudila manžela a zeptala se ho, kolik je hodin. Ten odpověděl:,, do hodiny, která znamená 1 třetinu a 1 osminu, uplyne ještě oskrát třetina času, který uplynul od půlnoci do této chvíle."Poté zase usnul.Paní šikulová si spočítala, že do zazvonění budíku může ještě 2,5 hodiny spát.

a)kolik bylo hodin?
b)V kolik hodin zazvonil budík?
c)Jak jsme na to přišli?

Nejlepší odpověď
pastaB

pan šikula spal dál,jelikož se mu nechtělo vstávat .....a BUDÍKEM PRAŠTIL paní Šikulovou po hlavě aby ho NEBUDILA