Hykam

Slovní úloha (hádanka)

Body A a B jsou od sebe vzdáleny 15km.
V bodě A je muž se psem.
Muž vyrazí z bodu A do bodu B rychlostí 5km/h
Pes vyrazí ve stejnou dobu rychlostí 12km/h, přičemž když dorazí do bodu B otočí se a běží naproti pánovi, kde se znovu otočí a běží zpět do bodu B. Takto to probíhá dokud nejsou oba v bodu B.
Otázka zní: Kolik uběhne pes kilometrů?
Pro zjednodušení neberte v potaz zpomalení a zrychlení psa při otáčení.

Nejlepší odpověď
Jose1f

Správná odpověď je, že pes uběhne 36 km.
Proč? Pán půjde z bodu A do bodu B tři hodiny (15 km : 5 km/h = 3 h). Pes také poběží tři hodiny, ale rychlostí 12 km/h. Za stejnou dobu proto uběhne 12 km/h * 3 h = 36 km.

Další odpovědi
Hlada

36 km

arygnoc

30 km