helcaify1

Slovní druhy

Potřebovala bych poradit s určením slovních druhů v této větě : Jsme velmi úspěšní studenti, které čeká krásná budoucnost a úžasná kariéra. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Poradím takto: Podstatná jména jsou jména osob, zvířat a věcí – ten, ta, to; slovesa vyjadřují děj; přídavná jména vlastnosti – jaký, který, čí; spojky a vztažná zájmena spojují věty, příslovce vyjadřují okolnosti – místo, čas atd.

Zkuste slovní druhy určit sama. Když řeknu, že to a to je podstatné jméno, nejde o radu, ale o medvědí službu.

Další odpovědi
ondra07

Přesně tak, zkus to určit sama, nevím, v kolikátá si třídě, ale řeknu ti, že tohle je asi to nejjednodušší z českého jazyka..
Není na tom nic složitého, občas se stane, že nebudeš něco vědět, ale, že tu napíšeš celou větu a chceš po nás poradit všechny sl. druhy, tak to je moc. :) Neber to zle, ale jsou mnohem těžší věci…

A abych ti trochu poradil, tak v téhle větě se ti podle mě vystřídá max. 6 sl. druhů (sloveso, příslovce, příd.jm, podst.jm, zájmeno, spojka) Tak to už nějak vymysli sama. :)¨
Good luck.

geoorg

Slovní – přídavné jméno
druhy – podstatné jméno

Potřebovala bych poradit – sloveso
s – předložka
určením – podstatné jméno
slovních – přídavné jméno
druhů – podstatné jméno
v – předložka
této – zájmeno
větě – podstatné jméno
Jsme – sloveso
velmi – příslovce
úspěšní – přídavné jméno
studenti – podstatné jméno
které – spojka/příslovce (nejsem si jistý)
čeká – sloveso
krásná – přídavné jméno
budoucnost – podstatné jméno
a – spojka
úžasná – přídavné jméno
kariéra – podstatné jméno
Děkuji – sloveso/částice

ale jak už bylo řečeno jinde – nejsme tu od toho, abychom někomu dělali domácí úkoly!