slovni druh jen

chtela bych se zeptat jaky je slovni druh slovo jen

Nejlepší odpověď
annas

Jen je a) příslovce ve významu pouze, jedině, než to, tedy ve významu omezovacím, vymezovacím, zvýrazňovacím, nikoliv míry. Např. Ten vlak jezdí jen v neděli.
Příslovce míry jsou: (velmi, moc, málo, kolik, tolik).
Dále může být jen b) částice 1. cit. s významem vybízecím – jen to napišu.
2. cit. s významovým odstínem varování (rozkaz se mění v zákaz) – jen se opovaž!
3. zdůrazňovací – z koní se jen kouřilo

  1. spojka podř. časová – sotvaže, jakmile (jen o dějích v minulosti). Př. Jen doběhl do domu, spustil se liják,

.
Pro quentos:
Čerpáno ze Slovníku spisovné češtiny pro školu a veřejnost, který vydali jazykovědci z Ústavu pro jazyk český (ACADEMIA PRAHA), takže vzneste proti jejich definici námitky.
Doplňuji:
Vysvětlení odpovědi. Zdůrazňující příslovce (jen, právě, pouze atd.) nejsou samostatnými příslovci, ale podle jazykovědců Bauera a Grepla mají platnost jen ve spojení s jinými výrazy – jen dnes, pouze vlakem atd.), proto nejde vždy o míru.

Další odpovědi
quentos

příslovce (konkrétně příslovce míry). „Jen“ je ještě japonská měnová jednotka, v tom případě jde o podst. jméno, ale to asi na mysli nemáte.

Příslovce míry je podmnožina příslovcí způsobu a v tomto případě o něj vskutku jde; je to regulérní druh příslovce. O žádných „příslovcích vymezovacích či omezovacích“ lingvisti nikdy nehovořili.

HOMER

Myslím že to bude neurčitá číslovka
Doplňuji:
dobře,tak číslovka to asi nebude.To by asi potom byla číslovka i slovo NEJEN

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8C%C3­%ADslovka