Slovenština-naučí se jí snadněji moravák či pražák?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že my moráváci k ní máme blíž

Další odpovědi
bubukaa

moraváci mají k slovensku blíž ale to je o typu člověka

jiriii

Také si myslím že Moraváci by na tom byli lépe. Jsou to v pohodě lidi a když vás pozvou do sklípku tak po pár hodinách umí člověk všema jazyky:-)

suaeda

Slovensky jsem se rychle naučil, když jsem v 19 letech narukoval na vojnu. Dnes již je to slabší, ale sledování slovensky dabovaných filmů, či či číst slovenský tisk mi nedělá problémy. Horší to je u současné mladé generace, která jak jsem se sám přesvědčil „nerozumie čo tu ten somár teraz tárá.“