dolik

Slováci jsou stejně jako Češi v EU,jejich platidlem je euro,mají samostatný štát,tak proč jezdí za prací k nám?

Doplňuji:
Ano.A o tu praci tady jde.Jak napsal MOITEK.Je velké množství lidí,kteří neseženou práci jen díky tomu,že je obsazena cizincem.A o slo­vácích se zmiňuji jen proto,protože nějak nemůžu zapomenout na hesla tipu:DOSŤ BOLO PRAHY,nebo ČEHUNI VON,CHCEME SLOBODNÝ ŠTÁT atd.Tehdy jsem byl dost rozčarován.A teď?Že by nás zase měli za bratry?

Nejlepší odpověď
mojitek

jo jo ,je jich tu hodne,a nejen Slovaku.Nejvic je to znat v Praze,prijedou odnekud a delaji za minimalni mzdu ,kdyz uz ne fyzickou,tak aspon na pasce. A pak shanejte praci…
Doplňuji:
jenom doplnim,ze s Nemeckem se to srovnat neda.V BRD totiz abyste ziskali praci coby nenemec tak zamestnavatel musi uradum uvest duvod proc zamestna Vas a ne nasince. Tady je to az moc otevrene,a dela to zlou krev.Stat by si mel hlidat pracovni trh pro lidi co zde ziji(na nektere vyjimky napr). Ale argument,ze "Cech"by tohle za ty penize nedelal jaksi neobstoji-to je jen placnuti do vody.Hlavne by si stat mel uz konecne zacit hlidat vyplaceni mezd nacerno,tzn. oficialne ma na smlouve napr.minim.mzdu -kvuli danim- a neoficialne zamestnanci vyplaci rozdil jaksi bokem. Je to bezna praxe a stat prichazi o obrovske sumy penez.

Další odpovědi
Miroslavst

Já budu reagovat pouze na doplnění otázky a to v tom smyslu, že to je úplně normální.
Vezměte si např. naši jadernou elektrárnu jak škodí všemu na co se podíváte, jak zde máme vše zamořené, ohrožuje obyvatele rakouských příhraničních měst, ale jen do doby než tito rakušané zjistí, že v obchodech máme levnější potraviny, v restauracích levnější jídlo. To jim najednou nevadí.
Takže nejprve práci pro našince a teprve pokud nebude poptávka, tak ostatní.
Takhle bych je odtud hnal:
http://akce.so­vinec.cz/2006fo­to/2006-07-15-10bic.jpg

verka

Já znám zase Čechy, kteří jezdí pracovat tam. Na Slovensku jsem se naštěstí nikdy neslyšela na nás narážky. To je o lidech.
Němci to říkají o nás atd.

led

1 -tí čo vykrikovali tieto heslá nie sú zamestnaní v ČR.Týchto krikľúnov je málo aj na Slovensku.
2 -do zahraničia odchádzajú z ekonomických dôvodov 3 typy ľudí:

  • nezamestnaní – sú ochotní pracovať aj za menší plat
  • odborníci – ktorí nemajú uplatnenie či už morálne, odborné, alebo nedostatočnee zaplatení
  • flákači – tí nebudú pracovať nikde. Čakajú na pečené holuby
  • mimo týchto kategórií
  • ženy (muži) nasledujúce svojich partnerov
  • ľudia mimo zákon

3-ľudia odchádzajúci z politických dôvodov

Médiá a vládne kruhy s obľubou zneužívajú tému zahraničných pracovníkov (otvorene alebo jedna pani povedala) na odpútavanie vlastných občanov od vnútorných politicko-ekonomických problémov.

PS. nemala by som problém zamestnať sa v ČR ako „gastarbaiter“, ale predsa spolupracovať možno aj na diaľku…

dolik

Pro led.Nemám proti slovákům ani to nejmenší.Byl jsem na vojně v Kežmaroku a měl jsem tam moc dobré kamarády,zvlášť slováky.I teď pracuji se slováky a vechno je OK.Jsou to fajn kluci.Bohužel tvoří spolu s ukrajinci většinu zaměstnanců firmy.A je velmi zlé,že když zaměstnavatel propouští,tak se musí bát češi,nikoliv cizinci.Těmi cizinci mám na mysli UK,protože(neůžu si pomoct)slováci pro mě nějak stále cizinci najsou.