Stříbrný

Slova manžel,manželka,moje žena se...

uplně vytratily.Dnes slyšime jenom přitel,přitelkyně.Jaky na to mate nazor Vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Rapidně ubylo sňatků,proto toto oslovení,těžko o někom koho si nevezmete budete říkat manžel/manželka.

Další odpovědi:

Zlatý

tak to si na druhou stranu nemyslím, od vdaných/ženatých slyším manžele/ky běžně

Bronzový

lidé žijou nadivoko,manželství se nenosí,o to větší je šok,když jeden z nich zemře,třeba partner majitel bytu,to se to pak diví......

Zlatý

Slovo manžel zatím nepoužívám, jelikož nejsem vdaná. Ale používám výraz "můj muž..." a to ve všech pádech. Až budu vdaná, budu psát/říkát "můj manžel". A můj muž mne oslovuje také takto. Píše/říká "moje žena....".

Zlatý

Ale nevytratily OSKARE já se se slovem manžel,moje žena setkávám i ted možná jen tobě to tak připadá.
Pokud to myslíš jako že ubylo snatků a ty se s tím setkáváš tak to ano to máš pravdu

Zlatý

manžel je vyšší stupeň muža. Mužov je veľa, ale pre mňa manžel je len jeden - môj.

Pokročilý

Já znám teda více lidí vdaných a ženatých než těch, kteří "mají jen partnera/partnerku". Podle mě to musí pak být horší pro jejich děti.

Stříbrný

Ta slova se nevytratila, jen je mnohem více nesezdaných párů. My, co v manželství žijeme, používáme slovo "manžel/ka" nebo "moje žena/můj muž" neprosto automaticky. Ani nevím, proč bych to měla říkat jinak.

Bronzový

Ja rikal te svoji po rozvodu "nebozka".

Bronzový

Je to i tím,že někteří svého partnera o kterém mluví s někým jiným označují má stará,můj starý,můj,moje,byli jsme s tátou,s mámou a jinak.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 394
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.