LucinkaLLL

Slohovka – nahrazení slova

Jak mám napsat, že má člověk oválný tvar obličeje a na ní má zrzavé vlasy. Takhle to vizní, jako, že, ty zrzavé vlasy jsou po celé hlavě a nejen nahoře. Jak bych to měla jinak napsat?

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu. Jak jste to napsala, vypadá , že vlasy jsou na obličeji. Končíte obličejem, takže jste špatně navázala.

Je lepší začít vlasy, přejít k obličeji – úči, nos, rty.

První, čeho si všimneme, jsou zrzavé vlasy, středně dlouhé, s delšími prameny vpředu, takže rámují oválný obličej.

Zrzavé vlasy rozjasňují bledý oválný obličej, posetý menšími pihami.

Muž má sytě zrzavé rozcuchané vlasy, jako by si s nimi hrál vítr.
Když jeho ovální tvář je bledá, vždy působí mile. a příjemně. …

Další odpovědi
iceT

Snad každý rozumě uvažující tvor pochopí,že vlasy rostou na hlavě a ne na obličeji a nebo po celé hlavě…
Ona hlava byla pokryta zrzavými vlasy,pod nimiž jako měsíc svítil oválný obličej.

Molva

… jeho oválný obličej zdobí … a jeho(její) krásu dokreslují zářivě zrzavé vlasy…
nebo prostě popiš oválný obličej a pak napiš samostatně např., že jeho hlavu zdobí krásné dlouhé zrzavé vlasy atp.. 😉

anonym

Slohovka má být asi popisem lidské hlavy nebo postavy. Tak, jak jsi to napsala, by to vyznělo opravdu divně. Když napíšeš, zda se jedná o ženu nebo muže, budeš pokračovat popisem hlavy, trupu, rukou, nohou.
Hlava (malá, velká s ušima odstávajícíma, nízko nebo vysoko položenýma) se zrzavými vlasy a oválným obličejem … no a budeš pokračovat popisem obličeje a dalších částí těla.
Není důvod za tím hledat složitosti. Zkus se podívat do zrcadla a uvědomit si, co by charakterizova­lo tebe.

annas

Ad ocko – nějak máš krátkou paměť.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vhodne-prirovnani-do-charakteristiky

Okolnosti člověka neutvářejí, pouze odhalují, jaký je.