Sloh-reportáž

Prosím, najde se někdo ochotný, kdo by mi poradil se slohem- reportáž, téma: den ve škole .... má to být sloh na A5 a nevím si rady, stačí i třeba jen osnovu :) potřebuju to na zítra

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

úvod- ranná príprava do školy, cesta
1. časť- škola, opis, spolužiaci, kantori, školník? :)
2. časť- vyučovacia hodina, prestávka
3. obed-
4. škola poobede-
záver- koniec vyučovania, hurá!, cesta domov

už len to rozpísať, ale to robiť nebudem...

Další odpovědi:

Zlatý

Určitě víte, že jde o vaše očité svědectví, máte vyvolat názornou představu prostředí - jaký přímý přenos, živě a zajímavě vylíčit skutečné dění. Popisujete jako byste prstředím procházel - popis dynamický nebo statický.
------
Osnovu nebudu formulovat, ale jen náznak.

Jeden den ve škole

1. Úvod - cesta do školy - nic neobvyklého se nepřihodilo, v 7.45 h jste vstoupil do školní budovy, vešel do šatny - ruch, přivítání se se spolužáky, jdete do učebny ... .
2. První vyučovací hodina -- čeština - zkoušení, opakování učiva, nová látka. Konečně zvonek. Očekávaná přestávká - přenístění do odborné učebny, plné chodby mladších i starších studentů, míjíte se, nevšímáte, spěcháte, sníst svačinu, . vstupuji do odborné učebny - nepořádek kolem koše, špinavá tabule ..
3. Hodina anglického jazyka ...

5.. Podle rozvrhu mám dnes krátký den, oběd a domů

6. Závěr - opět jeden den za námi. Opouštím školní budovu Opět za mnou další den, zdánlivě stejný, ale přece jiný .... je blíž k prázdninám, které jsou vlastně nejkratším obdobím školního roku

Jedna z možností - zachytit dění v hodinách, přidat něco zajímavého, třeba hlášení školního rozhlasu, nedáváte pozor, sedíte vzadu, píšete DÚ do ... Může přidat rozhovor se spolužákem.

Další možnost - procházet budovou školy , vložit rozhovor třeba se spolužákem, co se mu líbí nebo nelíbí. ...

Zlatý

Sice je to DÚ, ale aspoň trošku:
Vyučování začíná a končí, jsou hodiny, přestávky, oběd, ty jsi reportér. Zajímáš se tedy o celý průběh a výsledek sepíšeš včetně všech svých postřehů, názorů a můžeš obohatit např. i názory ostatních.
Doplňuji:
Více Google, reportáž
cs.wikipedia.org/wiki/Reportáž

Diskuze k otázce

Pokročilý

Led_

annas, veď som si papier zakrývala rukou, ako sa to podarilo opísať?

Zlatý

annas

Led - také jsem si říkala, že jsem uvažovaly stejně. Doufám, že to zase neschytám, že umím jen opisovat ... :-))

Pokročilý

Led_

Môžem miestoprísažne prehlásiť, že nechodíme do rovnakej triedy a počas písomky sme sa ani nevideli, ani naše úlohy.
podpísaná Led_

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.