maschin

Šlo si dřív koupit pivo z jiného regionu?

Šlo si ve dvacátém století koupit lahvové nebo dát točené pivo z jiného regionu? Jakože jestli si brňák mohl dát pivo z ostravy v brněnské hospodě nebo si ho koupit v obchodě?

Odpovědi
Drap

Různé restaurace v jednom městě měli i různá piva. Obdobné to bylo i s lahvovým. Nebylo to však v takovém rozsahu jako dnes. Plzeň a Budvar se dal koupit po celé republice.

dubraro

Za socialismu byla tzv. rajonizace, každý pivovar měl určenou oblast, kterou zásoboval. Jiné pivo se v oblasti vyskytovalo jen výjimečně – v dražších restauracích, v prodejnách lahůdek apod.

agentpv

cca 1982 – 1987 Mikulov – Břeclavské pivo – Podlužan (podle chuti se mu říkalo kalužan), jedna hospoda měla Plzeň a myslím že jedna Budvar. Starobrno se dalo koupit až v Pohořelicích či Pasohlávkách, Znojmeské pak na Znojemsku.
A nelepší byly hádky mezi chlapama z těchto oblastí na téma: která pivo je větší hnus a kdo se kolikrát z kterého pivo posr…

isteron

Dalo, podľa toho, ktorý obchod. podnik a aké pivo dovážal. V r. 70. min. stor. sme s kolegami chodili do bistra, ktorá mal Staropramen ako podnikovú predajňu v Košiciach. V Žiline Zlatý bažant, v Priori.

da ny

Samozřejmě ;)
u nás na západě např.
Plzeň, Budvar, Radegast, Krušovice, chebská Hradní 11, Chodovar, Staropramen atp.
Plzeň nebo Radegast dostávali pacienti v nemocnicích po operacích žaludku (vředaři). Diabetici lahev minerální vody na den.