Ve světě filmů/seriálů je jaký rozdíl mezi prequelem, sequelem, spin-offem a re-bootem?

Odpovědi
iceT

Prequel je dílo, jehož děj předchází událostem již dříve vydaného dila, napr. X-Men :Origins vypráví o Volverinovi pred událostmi X-Men 1.
Sequel je dílo jež pokračuje v již zveřejněných příbězích, případně ho rozšiřuje i o další prvky.
Spin-of je dílo jež vychází z původního díla a sleduje osudy některé z postav, například seriál Buffy, přemožitelka upírů a spin-offem je seriál Angel.
Re-boot nevím co je, ale chápu pojem jako nově natočené již vydané dílo, s kterýma se v poslední done roztrhl pytel, třeba Godzilla, Kurýr-restart, slyšela jsem, že se chystá nová Zjizvená tvář.

A jinak všechny informace jsou z internetu.