Kapicka

Šlo by to udělat i obráceně?(poměr podobnosti)

Ahoj,chtěla bych se vás zeptat zda by tento příklad mohl být zapsán i takto tedy:
Trojúhelník PQR má strany dlouhé 10 cm, 13 cm, 15 cm a trojúhelník STU strany s délkami 13 cm, 16,9 cm a 19,5 cm.Jsou tyto trojúhelníky podobné?
Dále tu mám udělat k1,k2 a k3 a právě tímto si nejsem jistá jestli to může být i takto: k1= 15/19,5 ;k2= 10/13 ;k3= 13/16,9
Nebo se to dělá podle toho,aby větší číslo bylo nahoře a menší dole?Děkuji za rady

Odpovědi
anonym

Je to úplně jedno…
😉
Důležité je, aby všechny délky stran daného trojúhelníka byly buďto v čitateli nebo ve jmenovateli a to, abys porovnávala správné strany (vždy a1 s a2 atd.).
___
Takto to máš dobře, ale fakticky stejně dobře by bylo i k1= 19,5/15 ;k2= 13/10 ;k3= 16,9/13.