bolak

Šlo by sušit prádlo v mikrovlnce?

Například trenky.
Doplňuji:
A zlikvidovali by se tím i bakterie ne?

Odpovědi
anonym

V zásadě ano – zahřát (až vlhkost začne vřít), vyndat a nechat horkou vodu odpařit…
Dokonce by tam šly i vyprat/vyvařit.
Jen vymáchat bys je musel ve dřezu.
😉

Doplňuji:
Ad Doplnění: Stejně, jako v pračce ´na vyvářku´.

isteron

Zmerajte vnútornú teplotu, syntetické látky vydržia len 40 °C, bavlna 90 °C, a potom môžte porovnávať.

mosoj

Šlo bez problémů. Každá mikrovlnka je větraná ventilátorem, takže odpařená voda by šla pryč. Nic by jsi nemusel vyndávat. Jak by látka schla klesala by i teplota.
Doplňuji:
Dyť melete kraviny. Ohřívá se pouze kapalina. Takže nejvyšší teplota tam může být pouze ve výši bodu varu. Mikrovlnku klidně i naprázdno.

Dochy

Musel bys hodně opatrně aby se citlivé prádlo nezničilo. A také opatrně, abys po odpaření vody nezničil mikrovlnku (kuchyňské mikrovlné trouby nezvládají chod pokud nemohou předat energii vlhkému materiálu). Mikrovlnky neohřívají úplně rovnoměrně, tak je riziko, že třeba umělina se někde seškvaří…

Jinak průmyslové mikrovlnky jsou dělané třeba na sušení dřeva…
Doplňuji:
S tím likvidováním bakterií bych si nebyl jist. Jak jsem psal, mikrovlnka neohřívá zcela rovnoměrně. Klidně se může stát, že nějakej kousek zůstane studenej, nebo alespoň chladnější než je třeba, zatímco jinej už bude třeba spálenej. Zkušenosti s mikrovlnkou, některé popsané i zde na odpovědích:
Rozmražování: maso může zůstat z velké části zmrzlé, zatímco kraje jsou vařené
Pečení: pokus o bábovku z kuchařky pro mikrovlnku. Střed bábovky byl spálen, zatímco kraje byli akorát.