Weroniq

šlo by nějak zjistit, kdo chová šelmy jako jsou lvi nebo tygři?

nemůžu nikde najít informace o chovatelích divokých kočkovitých šelem, jestli by nějaký bydlel v dostupné vzdálenosti a byl po předchozí domluvě ochotný, aby jsme ho navštívili (měl by to být tajný dárek pro někoho, kdo opravdu má rád tyto zvířata) a v zoo to přece není takové jako u nějakého soukromého chovatele ve výběhu na dvorku
Doplňuji:
včera byl v tv pořadu Soukromá dramata chovatel lva, nakonec vyhrál boj s úřady a může si ho ponechat a chystá mu pořídit partnerku a založit si chovnou rodinku..

V soukromých chovech v ČR i v zahraničích jsou chování: Lvi pustinní, tygři ussurijští, gepardi štíhlí, pumy americké,serval stepní, caracal caracal, ocelot velký,Rys kanadský,Rys ostrovid,Rys červený ,Tygr bílý, lev bílý , jaguár, kočka rybářská, kočka slanišťní, kočka bengálská, kočka krátkouchá, kočka plavá, kočka bažinná. Jak je vidět, lze si vybrat z bohaté nabídky. Zájemce o chov šelem má možnost výběru dle podmínek prostorových i finančních. Chov šelem je ve světě již v soukromých chovech celkem běžný ale u nás je to zatím mladý a rozvíjející se obor chovatelství.

http://www.cho­vrysu.hys.cz/in­dex.php/featu­res/elmy-koleg.html
http://www.ifau­na.cz/kozesino­va-zvirata/forum/r/de­tail/617146/ch­ov-kockovitych-selem
ale nikde nemůžu najít, kde bydlí

Nejlepší odpověď
beer

Alespoň něco o chovatelích zjistíš na Československé asociaci chovatelů a přátel kočkovitých šelem, je tam telefon
http://www.cho­vrysu.hys.cz/in­dex.php/lanky/54-asociace.html ,
cosi také ve Spolku chovatelů kočkovitých šelem
http://www.ifau­na.cz/kozesino­va-zvirata/forum/r/de­tail/703952/sp­olek-chovatelu-kockovitych-selem-zalozeni
Chce to zkrátka hledat .. ))

Další odpovědi
anonym

Některým lidem hold nestačí mít jenom obyčejnou kočku domácí a chtějí se ukázat s nějakých divočejším zvířetem. Něco takového by se mělo zakázat.
Doplňuji:
Zajímalo by mě z kterého hlavního důvodu si někdo domů pořídí lva nebo tygra. … Mě se více líbí ve volné přírodě, ale kvůli lidem a několika dalším faktorům z ní pomalu a jistě vymírají. Ještě pochodím ZOO pokud se snaží zvířata zachránit před vyhubením, ale více nepochopím.

anonym

Nejedná se o mladý a rozvíjející se obor chovatelství.V kaž­dém cirkusu nebo zvěřinci či zoologické zahradě se v minulém i předminulém století odchovávala exotická zvířata i šelmy.V sou­kromých chovech dnes jsou chována-ve smyslu rozmnožována- zvířata,která buď nejsou v CITES nebo jsou v tomto seznamu.Režim chovu a držení těchto zvířat je dán předpisy a zákony,které se toho týkají.Mezi zvířaty,které jmenuješ výše,jsou druhy,které nelze získat do soukromého vlastnictví.Jedná se o druhy,které jsou odchovávány pro zachování určitého druhu v rámci chovatelského programu pro zoologické zahrady atd.Pokud chceš získat kočkovitou šelmu do soukromého vlastnictví z finančního i úředního hlediska bude nejschůdnější předem si vyřídit potřebná povolení k držení a chovu nebezpečného zvířete.Lev nebo puma bude z finančního i dalších hledisek nejschůdnější volba.Snadnější je získat koťě od cirkusu apod.zařízení,snad­nější je získat samce.Hodně zvířat v těchto „chovech“ je kastrovano z důvodů nežádoucího chovu a projevů s tím spojených. Pokud budeš na svém trochu nesmyslném a falešně romantickém nápadu trvat,napiš mi vnitřní poštou,mohu tě zkontaktovat s konkrétními soukromými chovateli…:D

anonym

Weroniq, Ty si asi děláš legraci – výběh doma „na dvorku“ a lvi nebo tygři? Ze ZOO se šelmy prodávat nesmějí. Mění se s jinými ZOO a maximálně by asi udělaly výjimku při prodeji zvířat nějakému cirkusu. Na to jsou dost přísná pravidla. Vím, že v republice je pár „pošuků“, kteří šelmy doma chovají. Dokonce snad byl jeden podnikatel ve Zlíně, který šokoval okolí tím, že chodil na procházky s pumou. To chce ale pořádné zkušenosti a ne představu o domácím dvorku. Navíc taková šelma bude i dost drahá a drahý bude i její chov.

anonym

ocko, pročpak neponecháš prostor povolaným, snad jsi už nespadla na dno jako D., jenž taky musí dychtivě reagovat na vše, ač o tom neví ani zbla (natož páru).