uccello

Šlo by nastavit korunu vůči euru na 1:1?

Nejlepší odpověď
Jsemtady

Ne. Musel bys mit neco cim bys penize mel kryte. Drive treba zlato a podobne, dnes se to kryje nejakym predpokladanym vydelkem obyvatel za urcitou dobu, tj. Ty penize realne ani nemaji takovou hodnotu, kdyby treba zkrachovala spousta firem a byla vetsi krize tak by ztratili hodnotu i penize. Mno .. kdyby se .. udelala mena .. tj. Snizil by se pocet korun v obehu cca 25× .. takze by kazdej mel tolikrat min, tak ano. Jinak by takto drahou korunu nikdo nechtel a obchodnici co vyvazi by zkrachovali pac za zbozi v hodnote 100kc by jim nikdo 100e nedal ..

Další odpovědi
Emefej

Nešlo, současný stav naší ekonomiky to neumožňuje.

anonym

Samozřejmě že by to šlo. Každá měna musí být kryta hodnotou, která se skládá ze spousty položek a odráží hospodářskou situaci jednotlivých zemí. Když na tom budeme tak dobře jako Evropská unie, tak můžeme dosáhnout i vyrovnaný kurz nebo se nebudeme muset vzpouzet zavedení eura.

lota

Má odpověď je ne, reálně by to nešlo, nemáme na to prostředky, není jak to provést. Ačkoliv teoreticky to samozřejmě možné je.

nonnel

S tím, co nám tady zbylo po předešlých vládách a jejich hospodaření, se vůbec divím že jsme na kursu 27,– Kč (plus, mínus).