Šli byste se zbraní v ruce do útoku jako agresor na příkaz velení NATO ?!

Nejlepší odpověď
Emefej

Hloupá otázka. Kdybys nebyl štatskripl, ale chlap, tak bys věděl, že vojna není debatní klub, tam se poslouchá. Ale i bezruký voják může sloužit, třeba při průzkumu nepřátelského minového pole.

Další odpovědi
Psychotic

Já bych nešel se zbraní v ruce do útoku na ničí příkaz. Ať už jako agresor nebo jinak.
Doplňuji:
Kromě toho, ty bys do útoku na příkaz NATO nešel. Velení NATO by dalo rozkaz českému velení, ti by dali rozkaz tvému velícímu důstojníkovi a na JEHO rozkaz bys šel do útoku. Kdo s tím rozkazem původně přišel bys nejen nevěděl, ale ani by tě no nemuselo zajímat.

gecco

Jako rejpavá otázka dobrý…
Ale realita není nikdy takto jednoduchá…
😉
Např. z pohledu IS či Talibanu je ´západní svět´ jednoznačným agresorem, z pohledu západu je tomu přesně naopak.
Kdo je v tomto případě agresor? – a kde je NATO?
😉

anonym

Možná snad,ale i kdybych chtěla,tak bych k tomu nedostala.

setapouch

Ne, ale šel se zbraní v ruce do útoku v případě obrany.

Putin

Kdyby ten příkaz nebyl útok, ale obrana civilních oblastí, tak ano. Jako agresor nikoli. Nejsem hloupé zvíře, abych zabíjel pro nic.

led

Všetko závisí od uhlu pohľadu, ako sa situácia prezentuje a nakoľko tejto prezentácii veríte.
Kto je kedy považovaný za agresora, útočníka a kto je kedy považovaný za obráncu?
Len pozrime spätne na udalosti v bývalej Juhoslávii, Kuvajte, Iraku, ba poďme až do Vietnamu a Korei – na jednej strane americké vojská boli agresori a na druhej strane zase obranci svetového mieru.
Ešte ďalej v histórii… kto boli križiaci? Agresori v Arábii a Judei, alebo obránci viery a Kristovho hrobu?
Len pozrite dnes, ako menia rétoriku média k tej istej otázke agresor-obranca. Plechový kohút na komíne sa krúti vo vetre pomalšie než médiá a názory ľudí…

lexx

jenom z donucení s oficírem a namířenou zbraní za zády ale k tomu nedojde…helejte, my na vojně v ČSLA přísahali věrnost pracujícímu lidu (na ten se dnes sere) vedenému KSČ (neexistuje) no a podporučíky (to jsem já v záloze) v armádě zrušili docela tak co vlastně (vojensky) jsem ? asi zase branec

anonym

Já bych nešel- mám modrou!

Psychotic

Chytré. Ústava říká, že nemusím bojovat, pokud je to proti mému přesvědčení. Zajímalo by mě, jestli by takový argument v případě ohrožení státu vzali 🙂

orwell

Nevěř tomu! To je dobré jen pro blbce, aby uvěřili a návrh třebas branného zákona prošel s minimálním odporem. Jinak stačí jedno zasedání a je z toho povinnost! Odmítnutí potom = dezerce a za to je za branné pohotovosti státu kriminál, za válečného stavu KULKA! To by jim nikdo do války nešel, blázínku! Mluvil jsem kdysi s Rusem-plukovníkem, který nám (tehdy vojáčkům) rád vyprávěl příběhy z fronty a říkal. Víte proč vojáci utíkají proti kulometu, když vidí, že padají jako mouchy? No to proto, že ví, že má pouze 1% naděje na přežití. Když se otočí tak ví, že nemá ani to 1%! A tak fungují v podstatě všechny armády na světě.

Psychotic

No, věřím tomu, že díky známým u policie a v armádě bych se o blížící se mobilizaci dozvěděl s předstihem a byl bych na pláži v Argentině dřív, než by se začali střílet dezertéři 🙂

anonym

Vzali, já nemá ruce.