Alesh

Je možné uplatnit slevu na dani za předloňský rok, tedy 2014?

Je možné uplatnit slevu na dani za předloňský rok, tedy 2014? Pokud ano, jak? Co je potřeba donést na finanční úřad? A musí se na finanční úřad v okrese trvalého bydliště, nebo lze zajít na jakýkoli?

Nejlepší odpověď
gecco

Naprosto teoreticky*) – do tří let je možné podat dodatečné daňové přiznání (na stejném tiskopise, na němž se podává řádné) a do něj uvést skutečnosti, které jsi v tom původním ´opomenul´…
Pokud máš přeplatek na dani z příjmu, bude ti ´vrácen´ do 30 dnů od rozhodnutí FÚ.
Pokud máš naopak nedoplatek, musíš jej zaplatit do 30 od podání dodatečného přiznání.
___
*) „teoreticky“ – netuším, zda musíš na obvyklý a nebo kterýkoli FÚ
😉

Další odpovědi
Lamalam

Pouze doplním gecca. Pokud máš přeplatek na dani z příjmu, bude ti ´vrácen´ do 30 dnů od rozhodnutí FÚ, ale pouze v případě, že o jeho vyplacení požádáš. Jinak FÚ přeplatky automaticky nezasílá.

Alesh

Kdo říká, že ji mám já? 😉

cochee

Nikdo to neříká; je snad irelevantní, v jaké mluvnické osobě je odpověď napsána, stejnou váhu bude mít v první osobě, i ve třetí a dokonce i v infinitivu.