weronika

slepice mi začali „pelichat“

Prosím o radu…nemyslím si že začali přepeřovat ale začalo jim padat přeří…nevím čím to je..jestli jim třeba nechybí nějaké živiny…prosím poraďte…
dá se poznat kolik je slepicím když začnou „kvokat“? nejsou ještě tak staré aby mi snášeli vajíčka
Doplňuji:
a to mohou přepeřovat na jaře? já myslela že jen na podzim…

Nejlepší odpověď
Drap

Zkus nějaké vytamíny, možná rybí moučku. Osobně si myslím, že přepeřují. Kolik jim je se nedá poznat podle kvokání. Přece víš, jak staré slepice máš, nebojak staré jsi je koupila. Osobně jsem slepice měníval cca 4 roky.
Kvokající slepici vzít z hnízda a celou ji ponořit do nádoby s vodou. Nic se jí nestane a většinou po několik opakováních přestane.

Další odpovědi
redy

Už zase? :)

Lucijej

ptáci přepeřujou jak na jaře, tak i na pozdim – vyměňují si zimní a letní vohoz – jako pneumatiky u auta ;o)

anonym

Zodpovězeno to bylo, tak pro zasmání:

Přijde pán k doktorovi a stěžuje si, že mu koktání překází v jeho práci.
„A co máte za zaměstnání?“
„Sta-starám se o sle-slepi-pice v drůbežá-zárně.“
„No a jak vám to může vadit?“
„No já-já ráno vy-vyháním slepi-pice ven do ohrady, to stačí j-jen říct pi pi pi pi pi, a všech pe-pět tisíc slepi-pic je ve-venku. No ve-večer, když je mu-musím zahnat do ku-kurníku, tak na ně vo-volám kšá kšá, ono se jim mo-moc ne-nechce, ale na-nakonec všechny za-zalezou, a-až na je-jednu. A na tu se j-já ro-rozčílím, a vo-volám na ni kšá kšá, ty slepice jedna pi-pi-pi-pi-pi-pitomá, a pět ti-tisíc slepic je zase ve-venku.“

ReHu

Prosím, kdybys tu slepici nořila do té vody, hlavu ne, tu jí pod vodu nenoř!

kablik

já bych se šel poptat na to pelichání do nejbližší drůbežárny, jistě tam mají dost zkušeností a zrovna bych se poptal co s kvokáním, představ si že jim začne kvokat deset nebo patnáct tisíc slepic naráz, určitě na to mají nějaký spolehlivý trik, představ si jak máčí takový množství slepic do studený vody, jak radí chovatel Drap, mnoho štěstí…

Kohut57

Když nemají kohouta, tak se ni neděje , ať si kvoká.. Dal bych jim zelenýho. Trávu, pampelišku apod. Za týden jsou v kondici.