weronika

slepice mi leží

Dobrý den potřebuji pomoct,

mám od úterý slepice a jak jsem je dnes pustila ven tak jedna začala polehávat ostatní hrabali a chodili..tk jsem ji dala samotonou do kurníku dala j žrádlo aby se najedla ale když jsem ji zase dal ven tak si zase lehla.prosím poraďte co s ní mám dělat..jsou jí dva měsíce a kdy jsem ji dala k vodě nepila.když jsem jim dala večer večeři tak u krmení ležela…nevíte co by jí mohlo být?
Doplňuji:
tak ta slepice už to á za sebou..dnes jsem ji našla v kurníku mrtvou (9.dubla)
jinak všem děkuji za snahu

Nejlepší odpověď
anonym

Zdá se,že jsi podlehla panice okolo vajec a pustila se do chovu slepic bez elementárních zkušeností.I sle­pice jsou živí tvorové a je poněkud nezodpovědné se pouštět do něčeho minim.bez odborného dohledu např.sousedky­.Informací o všem co k tomu potřebuješ je je dostupných dost.Já mám nejraději Betty Mac Donaldová -Vejce a já…:D

Další odpovědi
anonym

Babička takové slepice rovnou zabíjela. Většinou měly něco v žaludku, nebo zbytnělá játra, a podobně.

Alesh

Rychle je to sekyrkou na špalku, pomalu to bude za pár dní. Se slepicemi se k veterináři nejezdí, zatím jsem tedy tuto vymoženost nezaznamenal. Tak či tak to je pro ní konečná, myslím, že by bylo dobré ji ukončit trápení a zvolit první metodu.

hanulka11

udělej co ti radí, vždy když se koupí větší množství slepiček na chov, tak se jedna dvě najdou takové – nemocné – nebuď smutná......
zase máš další zkušenost
Doplňuji:
podruhé nebudeš čekat- na vše přijdeš – člověk nezná vše ,nebuď smutná

suaeda

Pokud pojde jedna slípka tak to ještě není taková škoda. Horší by bylo, kdyby jste přišla o všechny. Před lety se nám do chovu slepic dostala nemoc zvaná „játrovka“, přítomní veterináři, či odborní chovatelé prominou za výraz. Nemoc se dá poznat tak, že slepice nežerou polehávají a hlavně kulhají na pravou stranu. Mají nemocná játra. Musel jsem je všechny zabít na špalku sekyrou. Připadal jsem si jako kat Mydlář, když popravoval 27 pánů. Vše jak chlívek tak výběh jsem důkladně vydesinfikoval chloraminem a za 3 týdny jsem tam vypustil nové kuřičky. Nemoc jsem totálně zlikvidoval a nové slípky ji nedostaly.

mosoj

Počkej chvilku neukvapuj se. Dej čas se uzdravit !

Tak už to bývá, některý ptáci leží, některý stojí !
Doplňuji:
Přeji ať se nejedná o nějakou nákazu !!!

Damiana

Chudák slípka, to je mi líto…:-(
Taky máme slepičky a bohužel ani tohle nás neminulo. ☹